Левски даде гейм на Монтана, но се класира за полуфиналите в мъжкото волейболно първенство

19:59, 07.04.2023
Чете се за: 01:35 мин.
левски даде гейм монтана класира полуфиналите мъжкото волейболно първенство

Отборът на Левски София стана вторият полуфиналист в мъжкото ни волейболно първенство, след като записа втори успех над състава на Монтана, надигравайки го с 3:1 (20:25, 25:20, 25:22, 25:16) като гост в среща от четвъртфиналните плейофи.

По този начин след успеха с 3:0 в първия двубой във вторник "сините" си осигуриха място в голямата четворка на НВЛ, където очакват победителя от серията между Хебър Пазарджик и Берое 2016.

Двубоят в Монтана започна далеч по-позитивно за домакините, които се нуждаеха от задължителна победа, за да запазят шансовете си за продължаване напред и съумяха да спечелят първия гейм с 25:20.

От този момент нататък обаче срещата влезе изцяло под контрола на Левски, който спечели следващите три части и по този начин сложи точка на спора след 90 минути игра.

Венислав Антов реализира 16 точки за победителите, докато неговият съотборник Алехандро Торо добави 12. За домакините от Монтана Илиян Преспов приключи мача с 15 пункта.

Доколко може да поевтинеят основните храни при таван на надценките?