Левски и Славия спечелиха мачовете си от 11-ия кръг на първенството по волейбол за жени

славия стана последния полуфиналист турнира купата българия волейбол жени
Снимка: АРХИВ
18:39, 18.02.2023

Левски и Славия останаха с равни точки съответно на четвъртото и петото място в българското първенство по волейбол за жени, след като спечелиха мачовете си от 11-ия кръг.

Славия надигра Хектор с 3:0 (25:14, 25:19, 25:21) и спечели 20-ата си точка от началото на сезона.

"Белите" загатнаха за предстоящото още с началния сервис, печелeйки първите пет точки в мача. Хектор съкрати пасива си на една точка, но Славия взе 11 поредни разигравания и затвори гейма при 25:14. В следващите две части домакините продължиха да доминират и стигнаха до лесни три точки.

Левски победи с 3:1 (25:17, 25:23, 21:25, 25:16) Варна ДКС като гост и също е с 20 точки от 11 мача. "Сините" водят с позиция пред Славия заради по-големия брой спечелени мачове - седем срещу шест.

Левски спечели първите два гейма, а в третия Варна ДКС взе седем от първите осем разигравания и запази аванса си до края. В четвъртия гейм обаче се стигна до равенства само до 5:5. Левски направи дълга серия до 15:7 и стигна с лекота до крайното 25:16.

Варна ДКС и Хектор са шести и седми в класирането с по 6 точки.

Доброволци изпратиха помощи за Турция с първия полет на новата линия Пловдив - Истанбул
Гешев за трагедията с мигрантите: Войната между институциите даде своя резултат