Левски отстъпи на Марица с 1:2 в контрола

левски отстъпи марица контрола
Снимка: startphoto.bg
16:01, 03.04.2023
Чете се за: 03:45 мин.

Втородивизионният Марица (Пловдив) победи Левски с 2:1 в контролна среща, играна на отлично подготвеното помощно игрище на стадион "Георги Аспарухов".

И трите гола паднаха през второто полувреме - Соломон Моузес и Олджай Алиев бяха точни за маричани, а за "сините" се разписа Марин Петков.

Треньорът на Левски Станимир Стоилов направи някои експерименти в състава, като пусна на терена като титуляри юношите Александър Божилов, Антоан Стоянов, Дейвид Михалев и Борислав Рупанов. От първата минута започна и последното попълнение на "сините" Джавад Ел Джемили. Стоянов игра като вътрешен халф, Михалев игра отдясно, а Божилов зад нападателя Рупанов.

Именно Ел Джемили падна в наказателното поле на Марица в 15-ата минута, но съдията Мартин Марков не посочи дузпа, а извади жълт картон на крилото за симулация. Две минути по-късно Ел Джемили направи двойно подаване с Божилов и стреля отдясно от малък ъгъл, но вратарят Петър Начев изби топката в корнер. В 23-ата минута Михалев проби отдясно и попаде по земя към Стоянов, който стреля от движение, а топката се отби в левия стълб на вратата. В 30-ата минута активният Михалев отново центрира отдясно, а Божилов стреля с глава, като топката мина близо до десния стълб. В 38-ата минута Станислав Маламов от пловдивчани нанесе силен удар над вратата на Пламен Андреев.

През втората част Станимир Стоилов пусна в игра още осем юноши от школата на клуба, а действията и на двата отбора бяха затруднени от пороен дъжд. В 63-а минута гостите от Марица поведоха с гол на Соломон Моузес, който получи подаване от ляво в наказателното поле и с мощен шут в близкия ъгъл изненада влезлия като резерва вратар Иван Андонов. Пет минути по-късно Левски изравни. След изпълнение на корнер и два последователни удара, които бяха парирани, Марин Петков довкара топката на празна врата за 1:1. 15-ина минути преди края Марин Петков за втори път вкара в мрежата на Марица, но попадението бе отменено, тъй като при центрирането топката бе напуснала терена.

Марица стигна до успеха с попадение в 86-а минута. Олджай Илиев бе изведен сам срещу вратаря и технично копна топката покрай него за крайното 2:1.

Утре Левски ще изиграе последната си контрола в паузата на първенството, като съперник ще бъде Витоша Бистрица. Срещата е отново на "Герена" и в нея ще играят футболистите, които не взеха участие в днешната контрола.

Всичко е готово за началото на Световната купа по модерен петобой в София
16:57, 07.05.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Очаква се рекорден брой бегачи на тазгодишното издание на маратона на Варна
16:31, 07.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Фейт Кипиегон: Основната ми цел е да защитя титлата на 1500 м.
16:03, 07.05.2024
Чете се за: 02:15 мин.
Флуминензе обявява Тиаго Силва в близките седмици
15:50, 07.05.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Златната топка на Диего Марадона от световното първенство през 1986 година ще бъде продадена на търг във Франция
Чете се за: 02:05 мин.
Виктория Томова не успя да се класира за основната схема на турнира от сериите WTA 1000 в Рим
15:10, 07.05.2024
Чете се за: 02:30 мин.
Карло Анчелоти: Андрий Лунин ще играе
15:04, 07.05.2024
Чете се за: 03:02 мин.
Системата за откриване и неутрализиране на дронове, която ще бъде използвана в Париж 2024, е под очакваните стандарти за сигурност
14:58, 07.05.2024
Джамал Мусиала, Матайс Де Лихт и Ерик Дайър подновиха тренировки с Байерн Мюнхен в навечерието на реванша срещу Реал Мадрид
14:51, 07.05.2024