Левски с чист успех над Черно море във волейболното първенство

20:06, 20.03.2023
Чете се за: 01:42 мин.
левски чист успех черно море волейболното първенство
Снимка: startphoto.bg

Отборът на Левски София постигна лесна победа с 3:0 (25:19, 25:23, 25:16) гейма у дома срещу състава на Черно море Варна в последен двубой от 20-ия кръг на българското волейболно първенство при мъжете.

"Сините" контролираха изцяло двубоя в столичната зала "Левски София", като получиха отпор единствено във втория гейм, когато варненци стигнаха до 22:22, но след това момчетата на Николай Желязков взеха своето.

По този начин съставът на Левски записа четвъртия си пореден успех в шампионата, докато "моряците" продължават да имат само една победа в последните си осем срещи.

Най-резултатен за "сините" тази вечер стана Владимир Гърков със 17 точки, а Венислав Антов добави 15. За гостите от Варна пък Данаил Димов и Симеон Димитров завършиха с по 10 пункта.

Победата изкачи Левски до 2-то място в подреждането с актив от 45 точки и баланс 15-5, като момчетата на Николай Желязков изпревариха шампиона Хебър Пазарджик. Тимът на Черно море Варна пък запазва 9-ата позиция с 15 пункта и баланс 6-14.