Левски София спечели титлата в държавното първенство по волейбол под 20 години

"Сините" са номер 1 в тази възраст за пета поредна година. За най-полезен играч във финалите бе избран Александър Къндев от Левски.

левски софия спечели титлата държавното първенство волейбол години
12:35, 13.05.2024
Чете се за: 02:40 мин.

Левски София отново е шампион при юношите под 20 години. Столичният клуб спечели мача за титлата срещу домакина на Финалния турнир – Хебър (Пазарджик), след 3:1 (25-23, 25-20, 23-25, 25-12). Така "сините" водени от Христо Цветанов са номер 1 в тази възраст за пета поредна година.

Столичани поведоха от самото начало, като се откъснаха дори на 5 точки (11-16), но Хебър прояви характер и успя да изравни (19:19). Домакините не стигнаха до обрат, а в оспорваните последни разигравания от частта Левски се поздрави с успех след 25:23.

Вторият гейм тръгна равностойно, но столичния клуб направи серия от 7 поредни точки и се откъсна при 15:7. Разликата стана дори 9 точки, а тази преднина им даде спокойствие да затворят и този гейм, въпреки че Хебър се бори до край и стопи до някъде пасива – 25:20.

Точка за точка вървеше третият гейм, а Хебър най-сетне успя да поведе при 12:11 и да увеличи аванса 17:12. "Сините" показаха, че силно желаят победата и успяха да стопят до 2 точки разлика – 20:22. Следващите минути в зала "Васил Левски" стана много драматично и резултатът бе изравнен 23:23. Хебър се измъкна в този инфарктен момент и успя да вземе гейма на своята сметка след 25:23.

Левски София взе бележка от слабия трети гейм и много категорично влезе в следващия, повеждайки бързо с 8:2. Тази разлика дори се увеличи и абсолютно безапелационно столичният клуб се наложи с 25:12, а така и в срещата с 3:1.

Преди финала се игра и мач за бронзовите медали. Той бе спечелен от волейболистите на Добруджа 07, които надиграха след петгеймова битка Люлин (София) с 3:2 (25:14, 25:18, 23:25, 18:25, 15:7).

Индивидуални награди във Финалния турнир:
Най-добър нападател: Николай Иванов (Добруджа 07)
Най-добър разпределител: Рангел Витеков (Хебър)
Най-добър изпълнител на начален удар: Николай Миховски (Люлин)
Най-добро либеро: Георги Бойчев (Добруджа 07)
Най-добър централен блокировач: Константин Козелов (Левски София)
Най-полезен играч (MVP): Александър Къндев (Левски София)

Два нови филма от поредицата "Властелинът на пръстените" ще излязат през 2026 г.
Отпадането на Новак Джокович на турнира в Рим отваря възможност за Яник Синер да стане номер 1 в света след "Ролан Гарос"