11:38, 15.02.2023
Чете се за: 01:47 мин.
лидерът цска драматично поражение берое волейболната лига
Снимка: startphoto.bg

ЦСКА допусна драматично поражение от Берое в мач от междинния 15-и кръг на първенството, изигран в зала "Васил Симов". Съставът на Александър Попов изпусна да вземе три точки у дома, след като отстъпи с 2:3 гейма (25:15, 15:25, 25:13, 29:31, 14:16). Двубоят можеше да завърши и при 3:1 за „червените“, които обаче позволиха обрат в четвъртата част от 21:19, за да загубят гейма с 29:31. В последвалия тайбрек „армейците“ се бориха и се върнаха от 5:10, като Димитър Димитров отрази мачбол при 13:14 след ас. Гостите обаче успяха да затворят мача след 16:14.

Денимир Димитров бе отличен за MVP на срещата. Спас Байрев бе най-резултатен  с 20 точки. Руси Желев и Алексей Землянко записаха по 12 точки за гостите.

Димитров бе най-резултатен за ЦСКА с 30 точки, Симеон Александров добави 15 за успеха, а Тодор Костов записа 12 точки.

"Зелено-белите" са шести във временното класиране с 27 точки (9 победи, 6 загуби), "червените" остават лидер с 35 точки (12 победи, 3 загуби).

Това бе първо поражение за ЦСКА от началото на годината. В следващия кръг „армейците“ гостуват на Монтана на 19 февруари, а Берое посреща Добруджа ден по-рано в мач от 16-ия кръг в НВЛ.

МС ще внесе отново в 49-ото НС законопроекти, свързани с приемането на България в Шенген и ПВУ