Лион не спечели в десети пореден мач от Лига 1 след равенство у дома срещу Мец

17:10, 05.11.2023
лион спечели десети пореден мач лига равенство дома мец

Отборът на Лион удължи кошмарния си старт на сезона във френската Лига 1, след като не успя да победи в 11-и пореден кръг, завършвайки 1:1 у дома срещу Мец.

И двете попадения в срещата паднаха в заключителния ѝ четвърт час, като първо Абли Джалоу даде аванс на гостите в 77-ата минута.

Само шест по-късно обаче Скели Алверо беше точен за състава, воден от Фабио Гросо, носейки точката на своя тим.

Равенството остави "хлапетата" на дъното в класирането с едва 4 пункта от началото на кампанията, докато Мец заема 16-ото място с 10 точки.

В следващия кръг Лион ще се опита най-после да запише първи успех през сезона като гост на Рен, докато "гранатите" ще бъдат домакини на Нант.