Не сме коментирали личността на Даниел Митов, той е доказан професионалист, бил е в тази роля и нямаме никакви съмнения в неговите професионални квалификации. Трябваше Главчев при положение, че два пъти в една седмица е сбъркал в избора си на външен министър да заповяда в парламента и да каже, че има проблем с Външно. Това е служебно правителство, което министър по министър се превръща в редовно. Това каза в "Денят започва с Георги Любенов" Даниел Лорер от ПП-ДБ.
По думите му президентът и ГЕРБ не могат да се разберат за тази роля.
"Димитър Главчев се консултира единствено и само с ГЕРБ", допълни Лорер.
Той подчерта, че ако Живко Коцев е направил неправилни неща това трябва да се докаже от прокуратурата.
"Решенията кой да бъде министър от ПП-ДБ се вземат от Кирил Петков, Асен Василев, Христо Иванов, Атанас Атанасов, заедно с Николай Денков", каза още Даниел Лорер.
Лорер прогнозира, че договорът за "Боташ" ще стигне до европрокуратурата.
Вижте целия разговор във видеото.
Александър Пулев: ВМЗ отчита печалба от 16,9 млн. евро за първите шест месеца на 2026 г.
Радан Кънев: Днес пак не чухме отговор на въпроса каква е политиката ни по отношение на "Коалицията за желаещите" и на Украйна
Петър Витанов: "Коалицията на желаещите" е извън институционална, създадена, за да се заобикалят решения на Европейския съюз и на НАТО
Контрол на пътя: Допълнителни полицейски патрули следят за трафика към Гърция и Банско
Възможности за възбуждане на федерално преследване за заобикаляне на "Магнитски" е обсъдил Демерджиев в САЩ
Франция и Англия излизат тази вечер в сблъсък за третото място на Мондиала