Лудогорец отпадна от Лига Европа след загуба и в Милано (ВИДЕО)

15:14, 23.02.2018
Чете се за: 01:25 мин.

Лудогорец отпадна от турнира Лига Европа след второ поражение от Милан, този път с 0:1. Италианският гранд стигна до успеха и в първия мач, с убедителния резултат 3:0, а днес единственото попадение вкара Фабио Борини в средата на първото полувреме.

Българският шампион опита да се представи доста по-добре и имаше немалко минути, в които показа футбол на европейско ниво.

Първите 20 минути в мача бяха за Лудогорец, който демонстрира активност и агресия. Още в самото начало Марселиньо получи топката на около 11-12 метра от вратата по диагонал, но стреля високо в аут. В 21-ата минута домакините стигнаха до гол, като причината беше в грешка по цялата лява зона, започнала от Вандерсон, преминала през Сисиньо. Георги Терзиев закъсня да атакува Кутроне, който центрира и на задна греда Фабио Борини изпревари Натанаел и вкара за 1:0. След гола българският шампион опита да върне жеста, но атаките в последното разиграване бяха бавни.

В последните пет минути Георги Терзиев на два пъти спаси вратата на Броун, като първо се хвърли на шпагат в краката на Кутроне, а в 44-ата минута с плонж с глава изчисти удар на Андре Силва.

В началото на второто полувреме домакините имаха добра възможност за втори гол, но ударът на Фабио Борини не намери целта. В 58-ата минута пък вратарят Донарума трябваше да показва смелост, за да отрази удара на Свиерчок - най-опасната ситуация за българите до момента в мача.

След 70-ата минута двата отбора свалиха темпото до 85-ата, когато проблясък на Кампаняро му позволи да се стрелне напред към вратата, но точно преди границата на пеналта беше препънат от Бонучи. Мощният удар на Натанаел мина над вратата.

Турнир на УЕФА Лига Европа, втора среща от 1/16-финалите:
Милан (Италия)- Лудогорец (Разград, България) 1:0 (1:0)
Жълти картони: Леонардо Бонучи (Милан), Яцек Горалски (Лудогорец)
Голмайстори: 1:0 Фабио Борини 21
* в първата среща 3:0, Милан се класира с общ резултат 4:0
Главен съдия: Алберто Ундиано Майенко (Испания)
Стадион Джузепе Меаца: 20 000 зрители
Състави:
Милан: Антонио Донарума, Инасио Абате, Кристиан Сапата, Алесио Романьоли (74- Леонардо Бонучи), Рикардо Родригес, Мануел Локатели, Рикардо Монтоливо, Франк Кеси (56- Хосе Маури), Фабио Борини, Патрик Кутроне (56- Никола Калинич), Андре Силва
Лудогорец: Хорхе Броун, Сисиньо, Георги Терзиев, Козмин Моци, Натанаел, Абел Анисе (82- Светослав Дяков), Яцек Горалски, Върджил Мисиджан (70- Джоди Лукоки), Марселиньо (63- Густаво Кампаняро), Вандерсон, Якуб Свиерчок

Чете се за: 02:35 мин.
Интер е шампион за 20-ти път в Серия А след победа в "Дерби дела Мадонина"
Чете се за: 02:15 мин.
Ерик тен Хаг: Размина ни се, но в крайна сметка достигането до финала е постижение
14:58, 22.04.2024
Игор Кислов отправи видеопоздрав към привържениците на Етър по повод вековния юбилей на клуба
13:54, 22.04.2024