Лудогорец победи Университатя Крайова в последната си контрола в Австрия

Българският шампион се наложи над румънския отбор

Лудогорец
Снимка: Startphoto.bg
21:34, 29.06.2024

Лудогорец записа изразителна победа с 4:1 срещу румънския Университатя Крайова в последната си контрола по време на лагера в Австрия. Шампионите се завръщат в България в неделя и на 10 юли ще приемат Динамо (Батуми) в квалификациите на Шампионската лига.

Кайо Видал даде преднина на Лудогорец след половин час игра и Рик Джонатан се разписа в 37-та минута, давайки преднина от две попадения на българския отбор до почивката. Осем минути след началото на второто полувреме точен бе и Франсиско Сон, а Ивайло Чочев заби четвъртото попадение в мрежата на румънците в 62-та минута.

За Университатя точен бе Карлош Мора в 67-та минута, когато бе оформен крайния резултат в срещата.

Това бе първи гол в мрежата на шампионите по време на предсезонната подготовка, като преди това Лудогорец надви Приморие с 5:0, Слован Братислава с 1:0 и Санкт Гален с 2:0.

Университатя завърши на трето място в румънското първенство по футбол, оставайки само на пет точки от първенеца ФК ФКСБ и на две точки от вицешампиона ЧФР Клуж.

Безплатни прегледи: Лекари от "Пирогов" приеха над 300 деца в кабинетите в Бургас
Новите велоалеи: Транспортната стратегия на София и Париж в "След новините"