Лудогорец получи шампионския трофей за 13-ти пореден път след класика над Локомотив Пловдив

Разградчани победиха с 3:0 у дома Локомотив Пловдив в среща от 34-ия кръг на Първа лига.

Станко Димов
от Станко Димов
20:28, 22.05.2024
Лудогорец шампион
Снимка: Startphoto.bg

Отборът на Лудогорец получи за 13-ти последователен път шампионската титла на България. Разградчани победиха с 3:0 у дома Локомотив Пловдив в среща от 34-ия кръг на Първа лига, а след последния съдийски сигнал получиха и заслужената титла.

Преди началото на двубоя „черно-белите“ от Пловдив направиха шампионски шпалир на домакините.

Избраниците на треньора Георги Дерменджиев прешиха всичко преди почивката, когато реализираха и трите попадения. В рамките на няколко секунди Руан Крус се разписа на два пъти (10‘, 12‘), а класическото измерение на резултата оформи Квадво Дуа в 33-ата минута.

След почивката темпото на игра чувствително спадна, но въпреки това домакините можеха да вкарат още попадения. В 60-ата минута Рик Джонатан отправи опасен удар от границата на наказателното поле, но Мартин Луков демонстрира рефлекс и успя да спаси.

Гостите от Пловдив също можеха да стигнат поне до почетно попадение, но в заключителния четвърт час на два пъти Ангел Лясков не успя да намери пролука към вратата на разградчани.

С успеха тази вечер Лудогорец прекъсна серията от две последователни поражения, които инкасира в последните дни – 2:3 от Ботев Пловдив във финала за Купата на България и 0:4 от Черно море във Варна.

По-рано днес, в друг мач от първата шестица, Левски нанесе първо поражение на Крумовград от началото на годината. Столичани се наложиха като гост с 1:0 след гол в добавеното време на капитана Цунами.