Лудогорец постигна разгромна победа над Локомотив София

Шампионът отбеляза шест попадения във вратата на "железничарите".

Снимка: Startphoto.bg
19:47, 16.03.2024
Чете се за: 02:17 мин.

Лудогорец разгроми Локомотив София с 6:0 в мач от 25-ия кръг на Първа лига.

Разградчани бяха пълни господари на терена на "Хювефарма Арена" и с лекота се наложиха над съперника, с което са еднолично на върха в класирането с три точки повече от втория Черно море и шест пред третия ЦСКА.

С два гола и две асистенции се отличи нападателят Квадво Дуа, който заслужи признанието "Играч на мача".

Още не бе изминала втората минута, когато груба грешка в защита на Красимир Станоев позволи на Руан Круз да изведе Квадво Дуа сам срещу вратаря Любенов и нападателят на Лудогорец откри резултата.

В 38-ата минута Ивайло Чочев отбеляза дебютния си гол за Лудогорец след асистенция на Дуа.

До почивката домакините направиха преднината си класическа след нова асистенция на Дуа и попадение на Бърнард Текпетей.

Втората част започна отново с натиск на Лудогорец и в 47-ата минута реферът Георги Давидов отсъди дузпа за нарушение на вратаря Александър Любенов срещу Квадво Дуа. При единоборството Дуа неволно се удари в главата Любенов и стражът на Локомотив за кратко загуби съзнание, а от главата му рукна кръв. След намесата на лекарските екипи вратарят бе изнесен на носилка и откаран в болница.

На мястото на Любенов влезе юношата на клуба Жарко Истатков, но той не успя да спаси удара от бялата точка на Квадво Дуа, който насочи топката в средата на вратата и покачи на 4:0.

В 57-ата минута Руан Круз отблизо засече топката за пети път в мрежата на Локомотив.

Крайното 6:0 оформи десният бек Фон Витри, който в 89-а минута не остави шансове на младия вратар на гостите с диагонален удар по тревата от 20-ина метра.

Българските моряци от кораба „Руен“ са освободени
Иван Дончев се нареди на 38-о място в спринта на 500 метра на световното първенство по шорттрек в Ротердам