Любопитен момент: Пепе показа ъгъла за дузпа на Бензема, но вратарят не го послуша

любопитен момент пепе показа ъгъла дузпа бензема вратарят послуша
11:24, 24.06.2021
Чете се за: 02:12 мин.

Националните отбори на Франция и Португалия продължиха към елиминационната фаза на Евро 2020, но един момент от срещата помежду им направи впечатление на част от зрителите.

Преди дузпата за „петлите“, макар и далеч от камерите, по-наблюдателните забелязаха защитника на Португалия Пепе да прави знак на своя вратар. Бранителят показа на Руи Патрисио в кой ъгъл ще бъде изпълнен наказателният удар от Карим Бензема. Пепе посочи десния ъгъл на вратата.

Карим Бензема стреля точно в тази посока, но стражът Руи Патрисио се хвърли в левия ъгъл.

Пепе се ядоса от недалновидността на стража още докато беше на терена. Защитникът на Португалия познава много добре Карим Бензема както и по какъв начин изпълнява дузпи. Двамата играха заедно в Реал Мадрид в продължение на 8 години.

И докато Пепе се ядосваше за случилото се, Роналдо поздрави Карим Бензема на полувремето за първия му гол от шест години за Франция. Двамата влязоха заедно в тунела след първото полувреме.

В края на частта главният съдия посочи бялата точка и в полза на французите за спорно нарушение на Нелсон Семедо срещу Килиан Мбапе. С отговорността се нагърби Карим Бензема, който реализира за 1:1. Двубоят завърши 2:2.

На 1/8-финалите на Евро 2020 Португалия ще срещне Белгия (27 юни), докато Франция ще играе с Швейцария (28 юни).

След края на мача все пак бившите съотборници се поздравиха.

Снимки: БГНЕС

Фернандо Сантош: Показахме, че сме колектив