Партия "Атака" също влиза в президентската битка. Волен Сидеров отново ще се опита да седне в кабинета на "Дондуков" 2. Кандидат за вицепрезидент е неговата колежка Магдалена Ташева.
Влизаме в битката за президент, защото това е една уникална власт, конституционалистите я наричат "четвъртата власт", която дава огромни възможности за промяна, каза тя в студиото на "Говори сега".
"Президентът представлява България във външните отношения, втората му функция е свързана с отбраната на страната и гарантиране на нейния суверенитет. Той е военнокомандващ в мирно и военно време, той назначава генералитета, висшето командване, той може да обявява мобилизация. Той има правомощието да сезира Конституционния съд по свое усмотрение и да инициира референдуми", подчерта кандидатът за вицепрезидент на "Атака".
Ташева подчерта, че един президент на "Атака" ще инициира референдум по един от най-важните и болезнени въпроси на българското общество - трябва ли България да се откаже от националната си валута, присъединявайки се към еврозоната.
Какви още приоритети в кампанията им изтъкна Маргарита Ташева - вижте във видеото.
Гледайте повече теми от "Говори сега"
Президентът Йотова е изпратила на български език поздравителния адрес по повод националния празник на Украйна, увериха от прессекретариата
Надежда Йорданова: Управляващите обещаха нормалност, но след 100 дни управление виждаме повече дълг и риск за средната класа
Пламен Абровски: Проблемът с цените не е от днес, системата ни за доставки е счупена
Прието на първо четене: Една трета от всички директорски позиции в публичните компании трябва да са заемани от жени
Повишение на нивото на Дунав: Реката се покачи в почти целия български участък
Повече полети до Бургас за „Евровизия“: Как ще се придвижват гостите на конкурса?