Тежка катастрофа отне живота на 4-ма души в каварненското село Белгун. Две от жертвите са деца - на 1 и 12 години. Загинала е и майка им и още един възрастен мъж. Трима са ранени.
В центъра на селото този следобед се разиграва истинска трагедия, когато 36-годишен жител на с. Белгун не успява да вземе завоя и връхлита върху тротоара, където са били жертвите и раненият.
Шофьорът няма провинения пътищата досега от 2013 година, когато е получил книжка.
Радослав Бухчев - окръжен прокурор на Добрич: Сам е бил в автомобила и помита стоящите на тротоара три деца и трима възрастни. Двамата от възрастните - майката на децата и още един жител на Белгун почиват на място. Две от децата също почиват на място, третото дете в момента е във Варна в болница.
Взета е кръвна проба от шофьора за алкохол и наркотици. Резултатът се очаква утре. В болница във Варна в критично състояние е 8-годишно момченце от загиналото семейство, самият шофьор също е с опасност за живота в добричката болница.
Главният прокурор Иван Гешев съобщи за случая в Туитър и коментира, че прокуратурата отдавна е предложила конкретни законодателни мерки за противодействие на войната по пътищата и очаква решения.
"Поредни невинни жертви на войната по пътищата. Прокуратурата отдавна предложи конкретни законодателни мерки за противодействие. Очакваме решения!", написа още той.
Четирима души, сред които и две деца, загинаха след нерегламентирано състезание с автомобили в Каварненско. Има и тежко ранени. Поредни невинни жертви на войната по пътищата. Прокуратурата отдавна предложи конкретни законодателни мерки за противодействие. Очакваме решения!
— Ivan Geshev (@IvanGeshevPG) August 17, 2020
Окончателно: ВАС спря повишаването на цените на синята и зелената зона в София
Нова схема: Амбулантни търговци от Румъния мамят възрастни хора с евтини стоки
КЕВР се опасява от рязко повишение на цените на газа, парното и тока от юли
Президентът Йотова и КЗК обсъдиха мерки срещу поскъпването заради конфликта в Близкия изток
Окончателно: ВАС спря повишаването на цените на синята и зелената зона в София