Председателят на Агенцията за бежанците Мариана Тошева е предложението на правителството за ръководител на Оперативната координационна група към Министерския съвет.
Това обяви вицепремиерът по ефективното управление Калина Константинова, която откри дискусия на тема: „Пътят пред украинските бежанци в Европа и в България“, провеждаща се в представителството на Европейския парламент у нас.
Мариана Тошева ще замести на поста Валери Рачев, който преди седмица се оттегли поради лични причини. Тошева стана председател на агенцията за бежанците на 23 март т.г., когато премиерът освободи от този пост Петя Първанова заради незадоволителни резултати.
"България показва лидерство и непоколебимост. Позиция, която ме кара да се гордея", заяви още Калина Константинова за помощта, която страната ни оказва на бягащите от военния конфликт.
Задачата на Оперативната координационна група към Министерския съвет е да координира действията за евакуирането и настаняването на потърсилите закрила у нас от началото на войната в Украйна.
Първа визита: Премиерът Румен Радев се среща с германския канцлер Фридрих Мерц в Берлин
Задълбочаване на енергийното сътрудничество между България и Азербайджан обсъди Илияна Йотова с Илхам Алиев в Баку
Кабинетът с решение на кризата със застраховката "Гражданска отговорност"
Министърът на икономиката Александър Пулев: Състоянието на фиска ни е абсолютно критично
Милена Милотинова: Това, което ни предстои, е домакинството и ние трябва да се представим на ниво
В ефира на БНТ: DARA и Евтим Милошев поставиха началото за създаване на Дом на артистите
Когато звучеше "Bangaranga", всички ставаха и танцуваха – журналистът Виктор Борисов от БНТ разказва за феномена DARA