Марица Пловдив защити титлата си от Държавното първенство по волейбол за девойки U20

На финала Марица победи ЦСКА с 3:0 гейма.

марица пловдив защити титлата държавното първенство волейбол девойки u20
22:52, 30.04.2024
Чете се за: 01:27 мин.

Отборът на Марица Пловдив спечели титлата в Държавното първенство по волейбол за девойки под 20 години, което се проведе в столичната зала „Христо Ботев“.

На финала пловдивчанки победиха ЦСКА с 3:0 (25:20, 25:23, 25:13) гейма и така защитиха титлата си от миналата година.

Най оспорван в мача беше вторият гейм, в който двата тима вървяха рамо до рамо до 19:19. След това Марица дръпна и поведе с 22:20 и 24:22, а успешна атака на Ива Дудова сложи точка на спора в сета след 25:23.

В третата част "червените" отново стояха равностойно до 11:11, но до края маричанки дадоха едва две точки на своя съперник по пътя към своята победа, която беше фиксирана след 25:13.

Третото място в шампионата заслужи отборът на Левски, който в спора за бронзовите медали осъществи страхотен обрат срещу ЦПВК от 0:2 гейма и в крайна сметка се наложи с 3:2 (23:25, 24:26, 25:20, 25:19, 15:11), като двубоят продължи повече от два часа половина.

В битката за петата позиция Славия срази Дея спорт Бургас с 3:0 гейма, докато в спора за 7-8 място Локомотив 1929 надигра Миньор с 3:1.

Чете се за: 00:42 мин.
Локомотив София ще опита да спре перфектната серия на Берое по пътя към оцеляването
07:55, 21.05.2024
Чете се за: 03:42 мин.
Кийс загуби първите осем гейма срещу Жабер, но стигна до пълен обрат и място на полуфиналите в Мадрид
Цветан Соколов и Динамо Москва отново останаха със сребърните медали в Руската Суперлига