Мария Оряшкова ще стартира и на плажна борба

15:44, 02.09.2021
Чете се за: 01:32 мин.
мария оряшкова стартира плажна борба
Снимка: БФБ

Мария Оряшкова ще стартира и на плажна борба, след като преди 5 дни стана световна шампионка по плажно самбо на първенството в Кипър. Шесткратната световна и 9-кратна европейска шампионка по самбо този път ще мери сили на турнира от световните серии в Рим (3-4 септември).

В надпреварата ще стартират още петима българи – Фатме Шабан (50), София Георгиева (60), Иван Стоянов (70), Божидар Тодоров (90) и Георги Иванов (над 90).

Тимът ще бъде воден от Димитър Кумчев, който стана абсолютен световен шампион в дебютното издание на мондиала Обзор 2009. Тогава в тежка категория над 85 кг асеновградчанинът победи с 2:0 именития Елдар Куртанидзe (Грузия), двукратен №1 в света и носител на два бронзови медала от олимпийски игри. А България се отчете с две титли, втората спечелена от Николай Станчев, сега кондиционен треньор на националните ни отбори, две сребърни отличия и едно бронзово.
През март 2020-а пък Миглена Селишка спечели бронз от първите плажни олимпийски игри в Доха.

На турнира в Рим ще има и наш съдия - Деян Аврамов.