мароко изненада бразилия контрола
от БНТ , Източник: БГНЕС
09:22, 26.03.2023
Чете се за: 02:22 мин.

Мароко постигна изненадваща победа над Бразилия с 2:1 у дома в приятелска среща, играна в Танжер. Пред собствена публика четвъртите от световното първенство в Катар доказаха, че успехът им на последния Мондиал не е случаен, надигравайки петкратните първенци на планетата.

Софиан Буфал изведе "атласките лъвове" напред в резултата в 29-та минута. Статуквото остана непроменено до 67-та минута, когато полузащитникът на Манчестър Юнайтед Каземиро възстанови паритета. Десетина по-късно обаче мароканците стигнаха до победата с гол на влезлия от скамейката Абделхамид Сабири. До края на срещата не паднаха нови попадения и така възпитаниците на Уалид Реграги ликуваха с престижния успех. За Мароко предстои още една контрола - с Перу, във вторник.

Перуанците не успяха да се противопоставят на Германия в друга проверка, губейки с 0:2 в Майнц. Бундестимът, който ще бъде домакин на Европейското първенство догодина, започна с победа подготовката си за домашния турнир идното лято.

В герой за възпитаниците на Ханзи Флик се превърна нападателят на Вердер Бремен и съотборник на Илия Груев Никлас Фюлкруг, който отбеляза и двата гола за Маншафта. Той бе точен в 12-та минута след асистенция на Кай Хаверц, а около 20 по-късно се разписа и след подаване на Мариус Волф. След почивката Хаверц пропусна да оформи класиката, след като се провали от бялата точка. Въпреки това, германците не допуснаха нито един удар по посока вратата на Марк-Андре тер Стеген.

За домакините на Евро 2024 предстои контрола и с Белгия, която ще се проведе във вторник вечер в Кьолн.

Арина Сабаленка постигна победно начало на турнира по тенис в Мадрид
20:09, 26.04.2024
Чете се за: 02:15 мин.
Олимпийският огън бе предаден на домакините от Франция в Атина, утре ще отпътува към Марсилия
Чете се за: 02:25 мин.
Григор Димитров открива кампанията си в Мадрид в събота не преди 16:30 часа
20:01, 26.04.2024
Академик Бултекс е последният полуфиналист на Държавеното първенство по баскетбол до 19 г.
19:50, 26.04.2024
Николай Костов: Очаквам различен ЦСКА, преследваме трите точки
19:02, 26.04.2024
Чете се за: 02:37 мин.
Митков и Лима са на разположение за Вечното дерби, докато Петров и Махмутович се конкурират за титулярно място в ЦСКА (ВИДЕО)
18:40, 26.04.2024
Карлос Алкарас започна с победа защитата на титлата си на турнира по тенис в Мадрид
18:33, 26.04.2024
Изабелла Шиникова отпадна на четвъртфиналите на турнир в Тунис
18:30, 26.04.2024
Чете се за: 00:30 мин.
Балкан Ботевград спечели групата си на финалите за юноши до 19 г.
18:21, 26.04.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Дончо Донев, Биляна Дудова и Иво Иванов в "Арена спорт" в неделя по БНТ 1
17:59, 26.04.2024
Чете се за: 00:27 мин.
Марк Христов достигна до репешажите на европейското първенство по джудо в Загреб, но претърпя поражение
17:48, 26.04.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Очаквайте епизод 26 от поредицата "Истории от Олимпийските игри" в неделя от 13:15 ч. по БНТ 1
17:40, 26.04.2024
Германия надви Перу с 2:0 в контролна среща у дома