Истинските герои са пациентите. Ние сме просто едни лекари, които си изпълняваме дълга. Това споделиха в "Денят започва" по БНТ младите лекари от COVID отделението на "Пирогов" д-р Йозлем Кобакова и д-р Мария Монева.
За трудните месеци, изпълнени с предизвикателства и неизвестност, те смятат, че са се справили добре.
Бихме се ваксинирали и бихме ваксинирали нашите близки при първа възможност, категорични са лекарите.
Признават, че най-много искат да запомнят моментите, когато пациентите си тръгват оздравели и с благодарност.
Вижте целия разговор във видеото.
Гледайте повече от "Денят започва"
В "Пирогов" продължава борбата за живота на децата, катастрофирали Горна Оряховица
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема