Медведев претърпя поражение на старта в Женева

Данийл Медведев
20:59, 17.05.2022

Данийл Медведев загуби първия си мач на тенис турнира в Женева от сериите "АTP 250". Руснакът отстъпи на Ришар Гаске с 2:6, 6:7(5).

Поставеният под №2 в световната ранглиста спечели първите си две подавания и поведе с 2:1 гейма, но след това французинът доминираше в играта до края на първия сет и заслужено поведе след 6:2.

26-годишният тенисист допусна пробив и на старта на втората част, но поправи грешката си и изравни за 3:3. До края и двамата спечелиха сервиз геймовете си и се стигна до тайбрек. Там 75-ият в света спечели три точки при подаване на опонента си и се поздрави с успеха след 1 час и 31 минути игра.

На 1/2-финалите Ришар Гаске ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Марко Чекинато и Камил Майхшак.

"Референдум": Мерките на правителството трябва да са насочени към всички, смятат 63% от анкетираните