Европейското първенство по художествена гимнастика продължава с квалификациите при жените. България ще бъде представена от Боряна Калейн и Стилияна Николова. БНТ 3 ще излъчва представянето на двете гимнастички този следобед от 16.10 часа.
Шампионатът на Стария континент се провежда в Тел Авив, Израел.
Една от най-изявените състезателки на Беларус Мелитина Станюта даде специално интервю за БНТ.
„Много съм благодарна, че ме поканихте за това интервю. За мен е чест да гостувам в българска телевизия, в страна с толкова богата история в художествената гимнастика. Тук съм на почивка. От месец февруари животът ми се преобърна, войната ме хвана в Испания“, сподели бившата гимнастичка на Беларус.
На шампионата няма да участват Русия и Беларус заради военната инвазия в Украйна. Двете страни имат забрана за турнири под егидата на Международната гимнастическа федерация.
„Липсват две ключови школи за този спорт. Това обаче е добре за останалите държави, а от отсъствието им ще се възползват най-добре от Италия и България, които имат невероятни гимнастички“, каза още 28-годишната Мелитина Станюта.
Тя не скри предпочитанията си към водещата българска гимнастичка Боряна Калейн.
„Харесвам много Боряна Калейн, дано успее да покаже композициите си и да вземе това, за което тръгва в Израел“, добави още бившата националка на Беларус.
Потокът с представянето на българските представителки на топка и обръч започва от 16.10 часа по БНТ 3.
Автор: Моника Симеонова
Дара Стоянова заема осмо място във временното класиране за многобоя на Световната чалъндж купа по художествена гимнастика в Румъния
Руският отбор по художествена гимнастика се оттегли от участие в Световната чалъндж купа в Клуж-Напока
Световната гимнастика въведе по-строги правила за поведението на почетната стълбичка
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите