Милан се оказа твърде силен за Лудогорец (видео)

03:14, 16.02.2018
Чете се за: 01:29 мин.

Лудогорец загуби като домакин от Милан с 0:3 в първа среща от 1/16-финалите на турнира Лига Европа. Головете за успеха на "росонерите" отбелязаха Патрик Кутроне (45), Рикардо Родригес (64) и Фабио Борини (90+2). Реваншът в Италия, който изглежда протоколен, е след седмица.

В 5-ата минута Лукас Саша намери Мисиджан отляво, но холандецът бе спрян с грубо нарушение от Абате, за което футболистът на Милан получи жълт картон. Лукоки опита да изненада Донарума от малък ъгъл, но прати топката в аут.

Гостите от Италия създадоха първата си добра атака в 20-ата минута. Тогава диагонален шут на Кутроне срещна крак на бранител от Лудогорец и излезе в корнер.

В 31-ата минута Лудогорец създаде отлична възможност за гол. Лукас Саша центрира, Донарума се размина с топката, но и Шверчок стори същото пред празната врата.

Три минути преди края на полувремето Бонавентура финтира Сисиньо и стреля над напречната греда.

В заключителните секунди след изпълнение на ъглов удар, последва опасно центриране на Чалханоглу, при което Пластун не прецени добре ситуацията, а Кутроне отблизо с глава прати топката в мрежата на Ренан.

След подновяването на играта Лудогорец взе инициативата и в 50-ата минута затрудни сериозно Милан. Тогава Вандерсон и Марселиньо комбинираха добре, но слабият удар на втория бе спасен от Донарума.

В 54-ата минута Дяков нахлу през центъра и с мощен удар прати топката в дясната греда.

Девет минути по-късно гостите вкараха своя втори гол. Козмин Моци изблъска в гръб Кутроне и главният съдия Милорад Мажич отсъди дузпа. Зад топката застана резервата Рикардо Родригес и с плътен удар покачи резултата на 2:0.

Двата отбора постепенно свалиха оборотите и чакаха края на срещата.

Във втората минута от допълнителното време Милан стигна до трети гол. Адриен Силва пропусна центриране отдясно за Фабио Борини, който стреля веднага и не остави шансове на Ренан - 0:3.

Лудогорец - Милан 0:3
0:1 Патрик Кутроне (45)
0:2 Рикардо Родригес (64)
0:3 Фабио Борини (90+2)

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Лукас Саша, Козмин Моци, Игор Пластун, Сисиньо, Върджил Мисиджан, Абел Анисе, Светослав Дяков, Джоди Лукоки (80-Светослав Ковачев), Марселиньо (77-Густаво Кампаняро), Якуб Свиерчок (46-Вандерсон)
Треньор: Димитър Димитров

Милан: Джанлуиджи Донарума, Иняцио Абате (60-Рикардо Родригез), Леонардо Бонучи, Алесио Романьоли, Давиде Колабрия, Джакомо Бонавентура, Лукас Билия, Франк Кесие, Сусо, Хакан Чалханоглу (74-Фабио Борини), Патрик Кутроне (65-Андре Силва)
Треньор: Дженаро Гатузо

Жълти картони: Лукоки (Лудогорец); Абате (Милан)

Чете се за: 03:52 мин.
Светослав Петров: Искам футболистите да покажат, че не заслужаваме да сме последни
Чете се за: 01:40 мин.
Георги Дерменджиев, Любомир Ганев и сестри Стоеви в "Арена спорт"
16:24, 19.04.2024
Чете се за: 00:30 мин.
Илиян Киряков, Златко Янков и Емил Кременлиев ще участват в мача по повод вековния юбилей на Етър
16:05, 19.04.2024
Нападателят на ЦСКА 1948 Радослав Кирилов: Ще се опитам да дам най-доброто от себе си
14:51, 19.04.2024
Чете се за: 03:05 мин.
Юлиан Нагелсман остава начело на Германия до Мондиал 2026
13:00, 19.04.2024
Как Емилиано Мартинес получи два жълти картона и все пак класира Астън Вила за полуфиналите в Лигата на конференциите
12:28, 19.04.2024
Чете се за: 03:00 мин.
Григор Димитров се класира на полуфиналите в Ротердам и отново е четвърти в ранглистата