Младен Кръстаич пред БНТ след равенството с Литва: Ще видим как ще се справим срещу Сърбия

младен кръстаич бнт равенството литва видим справим сърбия
Снимка: БНТ
18:22, 17.06.2023
Чете се за: 01:57 мин.

Селекционерът на България Младен Кръстаич бе разочарован от равенството на „лъвовете“ срещу Литва в двубой от група G на квалификациите за Евро 2024.

На стадион „Дариус и Гиренас“ националите ни завършиха наравно 1:1 с литовците, въпреки че над 75 минути играха с човек повече на терена.

„Първите 15 минути бяха малко конфузни за нас. Отправихме над 24 удара по посока тяхната врата, имахме близо 20 корнера, може би трябваше да изиграем някои ситуации по-добре. Имахме шансове да вкараме втори гол, трябваше да бъдем по-агресивни. В първите 15 минути трябваше да пресираме по-високо. Не очаквахме да ни вкарат такъв гол след корнер. След това започнахме да играем по-добре, но футболът е игра на голове. Нормално е да има лека несигурност в играчите, това са млади момчета. Играхме офанзивно, бяхме фаворити. Ще видим как ще се справим срещу Сърбия. Дойдохме да вземем трите точки, но завършихме наравно. Имахме доста шансове“, заяви след срещата Младен Кръстаич.

Във вторник, 20 юни, България посреща лидера в групата Сърбия в Разград, като двубоят от 21.45 часа ще бъде излъчен пряко в ефира на БНТ 1, БНТ 3 и онлайн на www.bntnews.bg/sport! Студийната програма стартира точно в 21.00 часа.

Марин Петков пред БНТ: След три дни имаме шанс да се поправим срещу Сърбия