Младежкият национален отбор на България победи Израел

Никола Илиев вкара единствения гол в мача в началото на второто полувреме.

Младежки национален отбор на България по футбол
21:00, 15.10.2024

Младежкият национален отбор до 21 години завърши с победа европейските квалификации. Воденият от селекционера Александър Димитров отбор надделя с 1:0 като гост на Израел в последния си мач от квалификационна група D.

Никола Илиев вкара единствения гол в мача в началото на второто полувреме и България завърши на трето място в класирането с 15 точки от 10 мача. Израел остана последен с 3 точки.

Двубоят се игра на неутрален терен в унгарския град Дьор и бе без значение и за двата отбора, които вече бяха загубили шансове за класиране на еврофиналите.

Отборът на Израел доминираше през първата част, но до попадение не се стигна и двата състава се оттеглиха на почивка при нулево реми.

България нанесе своя удар в началните секунди на втората част, когато нападателят на Ботев Пловдив вкара с прецизен удар по диагонала с левия крак след асистенция на Роберто Райчев.

Израел можеше да изравни в последните секунди на мача, когато след корнер Ори Азо с глава нацели напречната греда.

Израел - България - 0:1 (0:0)
голмайстор: 0:1 Никола Илиев 46

стартов състав на България: Пламен Андреев, Мартин Георгиев, Велко Йеленкович, Атанас Чернев, Димитър Папазов, Кристиян Стоянов, Емил Ценов, Станислав Шопов, Роберто Райчев, Борислав Рупанов, Никола Илиев.