Продължава реконструкцията на рибарското пристанище "Карантината" във Варна. Проектът предвижда то да се превърне в най-модерното по Северното Черноморие. Строителството се финансира по Оперативна програма "Морско дело и рибарство" и е на стойност близо 14 милиона лева.
Доскоро рибарското селище "Карантината" във варненския квартал "Аспарухово" изглеждаше неугледно. Скоро обаче там ще има модерно пристанище, което ще подпомогне развитието не само на рибарството, но и на туризма в региона.
Инж. Христо Иванов - зам.-кмет на община Варна: Рибарското пристанище е изключително важно за региона, тъй като ще създаде модерни условия за разтоварване на рибата, за нейното съхранение, първата продажба и спедиция.
Предвижда се в района на рибарското пристанище да има зони за отдих, рибна борса и ресторант.
Двете съоръжения, които ще защитават брега от вълните, вече са готови.
Инж. Христо Иванов - зам.-кмет на община Варна: Рибарското пристанище ще приютява 103 рибарски лодки, 8 кораба с дължина между 18 и 24 метра и 4 кораба с дължина над 4 метра. Ще има 2 крана за разтоварване на улова.
В момента се строи и сградата, която ще обслужва рибарското пристанище. Предстои да бъдат направени и понтоните, където ще акостират лодките.
За нуждите на рибарите там ще има и колонки за електричество и вода.
Пристанището ще посрещне първите си посетители през септември.
Репортер: Петя Иванова
БЧК раздава безплатна минерална вода в София заради очакваните високи температури
В издирването на 4-годишното дете от трънското село Радово се включиха 80 души
След агресия в градския транспорт: 17-годишен задържан за нападение над шофьор
В издирването на 4-годишното дете от трънското село Радово се включиха 80 души
Военни в Румъния взривиха скално образувание в Дунав за увеличаване на водния поток към АЕЦ „Черна вода“