от Константин Джаркин
07:36, 04.05.2024
Чете се за: 01:50 мин.
монако оцеля истанбул достигна пети двубой фенербахче евролигата

Монако спечели четвъртия двубой от четвъртфиналите в Евролигата срещу Фенербахче като гост с 65:62. Така отборът от Кралството изравни серията и ще приеме "фенерите" в последния мач помежду им.

Домакините в днешния мач започнаха мача с 12 последователни точки в първата четвърт, за да поемат контрол над срещата. До края на първото полувреме "монегаските" не позволиха на Фенербахче да се откъсне и се оттеглиха на почивката при изоставане от 33:30.

Навлизайки в последната четвърт, гостите поеха аванс при 48:47, и по всичко личеше, че коша на тяхната звезда Майк Джеймс за 61:57 при оставаща една минута ще бъде достатъчен за тяхната победа. Въпреки това, препълнената зала "Юлкер" изригна при оставащи 21 секунди, благодарение на тройката на Марко Гудурич за 62:62. Монако обаче не се повлия от враждебната атмосфера и успя да затвори двубоя в заключителните секунди.

За "монегаските" Ели Окобо се отчете с 13 точки, а Донатас Мотиеюнас и Майк Джеймс с по 10.

Въпреки загубата най-резулатен на паркета бе Марко Гудурич с 14 точки, а Георгиос Папаянис направи дабъл-дабъл.

Решаващият двубой ще се изиграе в "Зала Гастон Медесан" на 8 май. Победителят ще се изправи срещу Панатинайкос или Макаби Тел Авив, които също стигнаха до пети сблъсък помежду си.