Монтана излезе начело във волейболната Суперлига след успех с 3:1 над Пирин

21:51, 27.11.2022
монтана излезе начело волейболната суперлига успех пирин
Снимка: ВК Монтана

Волейболният отбор на Монтана оглави подреждането във волейболната Суперлига на България, след като в среща от 8-ия кръг на първенството надигра с 3:1 (25:23, 25:19, 22:25, 25:14) у дома състава на Пирин Разлог.

Домакините бяха по-добри в първите два гейма и заслужено ги спечелиха след 25:23 и 25:19, но в третия гостите от Разлог отговориха и намалиха пасива си след 25:22 в тяхна полза.

В четвъртата част волейболистите на Монтана отново поеха контрола върху случващото се на игрището и след 25:14 в тяхна полза сложиха точка на спора.

Радослав Попов стана най-резултатен за победителите с 22 точки, а по 15 добавиха Денислав Бърдаров и Мирослав Градинаров. За тима на Пирин Разлог пък с 20 пункта приключи Давид Кръстев.

С този успех Монтана се изкачи на върха в подреждането, като момчетата на Даниел Пеев вече са с актив от 19 точки срещу 18 за втория Левски, който обаче има и мач по-малко. Пирин Разлога пък се намира на 8-та позиция с 10 пункта.

В друга среща от днешния ден пък тимът на Нефтохимик 2010 Бургас постигна чиста победа над Марек Юнион-Ивкони с 3:0 (25:15, 25:13, 25:18) в своята зала "Младост".