Стъпаловидно увеличение на толтаксите предлагат от Регионалното министерство.
50% от планираното увеличение ще влезе от 1 юли, а от началото на следващата година ще се заплаща и пълният размер.
Регионалният министър Гроздан Караджов обяви, че вече ще се плаща и за преминаването по второкласните пътища. В следващата половин година ще се реши дали ще има отстъпки от толтаксите, както искат превозвачите.
"Смятам, че искането за предвидимост за минимум 6 месеца предизвестие преди въвеждането на едно увеличение е закономерно, има своите аргументи и, на второ място, че увеличението предвид двете години плащане на нулеви ставки за второкласната пътна мрежа изглежда, включително и в обществен план, доста драстично, затова смятам, че на стъпки е по-правилно", заяви Гроздан Караджов, вицепремиер и министър на регионалното развитие.
"Самоцелното намаляване или увеличаване цената на два пъти няма как да ни прави доволни, защото в крайна сметка не сме постигнали основното, за което ние настояваме, а именно една транспортна политика и една толсистема, която защитава предимно българските превозвачи", заяви Димитър Димитров, изпълнителен директор на Камарата на автомобилните превозвачи в България.
България търси по-тясно индустриално партньорство с Полша и насърчава нови инвестиции
В повечето държави извън еврозоната гражданите подкрепят присъединяването към единната валута в ЕС, сочи проучване
Българската хотелска асоциация: Няма стотици проценти печалби, а заплатите са близки до средните в страната
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг