32-годишният тенисист си осигури двубой с Теренс Атман

15:28, 10.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.
григор димитров откри сезона клей чист успех

Григор Димитров победи Йошихито Нишиока със 7:6, 6:4 в мач от втория кръг на турнира на клей от сериите Мастърс 1000 в Рим с награден фонд 9 милиона евро.

В хода на първия сет хасковлията пропусна брейк-пойнт да поведе с 4:3 гейма. Следващата възможност за родния тенисист дойде в края на първата част. 32-годишният тенисист осъществи пробив за 7:5 и спечели сета.

Втората част протече по сходен начин. Двамата бяха безгрешни на сервис до самия край на мача. В 10-ия гейм Гришо стигна до мачбол на пробив, с който сложи точка на спора след 1 час и 39 минути игра.

Българинът обаче допусна и доста неточности с 33 непредизвикани грешки срещу 18 на съперника.

Японецът и поставеният под №8 в схемата Димитров имат три мача помежду си, като и всички са завършили в полза на българина. През 2019 г. българинът спечели с 6:3, 6:4 в Бризбън, а година по-късно беше още по-убедителен - 6:1, 6:0 именно на турнира в Рим.

Победителят ще играе в трети кръг срещу френския квалификант Теренс Атман, след отказването на 26-ия поставен Лоренцо Музети от Италия. 22-годишният левичар Атман е 137-и в световната ранглиста. Двамата не са се срещали досега.

Калояна Налбантова също спечели квота за турнира по бадмитон на Олимпийските игри в Париж