Европейският закон за свободата на медиите може да влезе в сила в началото на следващата година. Това каза министърът на културата Найден Тодоров, който участва в Брюксел в Съвет на министрите на културата. Очаква се новото европейско медийно законодателство да помогне за разкриване на реалните собственици на медиите, както и да предотврати влиянието от страна на държавата, на частни интереси или на чужди държави върху редакционното съдържание на медиите. Според министър Тодоров прозрачната собственост на медиите ще помогне и в борбата с дезинформацията.
“Това е един много интересен момент, защото Европейският акт за свободата на медиите, който се надяваме в близката година да бъде приет, е ново законодателство за ЕС. В него се обсъждат проблеми, които са изключително важни, особено за нашата страна. Знаете, че ние винаги сме имали известно либерално отношение към правните проблеми, особено когато става дума за свободата на медиите. Темите бяха изключително интереси, те засягат защитата на журналистите, на техните семейства и на техните източници”, заяви Найден Тодоров - служебен министър на културата.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
След репортаж на БНТ: Прокуратурата в Кюстендил се самосезира за фалшиви гръцки шофьорски книжки
Прокуратурата повдигна обвинение за умишлено убийство след инцидент на „Лъвов мост“ в София
Условна присъда за румънец, причинил смърт на пътя, карал със 124 км/ч. при ограничение 60 км/ч.
Аферата "Баба Алино": Прокурори от ВКС се командироват във Варна, за да помагат по досъдебните производства
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив