В езерото в софийския Южен парк бяха открити мъртви патици. Новината предизвика недоволството в социалните мрежи.
Все още не е ясно каква е причината за смъртта на птиците. От "Екоравновесие са предали труповете за аутопсия на БАБХ. От там обаче обясниха, че при тях няма тела на птици, което поставя въпроса къде са мъртвите патици.
Четвърто РПУ също е получило сигнал за случилото се от гражданите.
По първоначална информация, става въпрос за инцидент от домашно животно - куче, най-вероятно ловна порода, съобщи за "България в 60 минути" кметът на район "Триадица" Димитър Божилов.
Кучето е било пуснато свободно, което е разрешено единствено в обособените за целта територии в парка, допълни кметът. Всеки уикенд нашите служители са на проверка и глобяват нарушителите, допълни той.
Заявихме изработка на табели с призив да се пазят дивите животни и да не се пускат свободно кучета, каза още Божилов. Той обясни, че патиците в езерото нямат чипове за проследяване и не се полагат грижи за тях.
Вижте повече подробности във видеото
Катер с генератор пристигна при танкера "Кайрос" за възстановяване на котвената система
Заедно за Коледа: Възрастни хора и украински семейства посрещат празника в Пловдив
Нови дейности по спасяването на танкера "Кайрос", заседнал край Ахтопол повече от седмица
Оставката на правителството: Какво следва за Бюджет 2026 и за държавата?
Катер с генератор пристигна при танкера "Кайрос" за възстановяване на котвената система