Руската агресия срещу Украйна и отношенията ЕС - САЩ са във фокуса на обсъжданията
Неформална среща на външните министри от ЕС се провежда във Варшава. България е представена от външния министър Георг Георгиев. Руската агресия срещу Украйна и отношенията ЕС - САЩ са във фокуса на обсъжданията.
Разговорите във формат "Гимних" включват още теми като сигурност и отбрана, европейска сигурност, ситуацията в Близкия изток и Судан и връзките с Великобритания. Непосредствено след приключването на „Гимних“, министрите ще проведат работен обяд с техните колеги външни министри на страните кандидатки и потенциални кандидатки за членство в ЕС, организиран от Полското председателство на Съвета на ЕС.
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг