Николова първа, Калейн трета във временното класиране в многобоя от Световната чалъндж купа в Клуж-Напока

Това е последно състезание за двете националки преди олимпийските игри в Париж 2024.

Стилияна Николова
17:27, 12.07.2024
Чете се за: 02:37 мин.

С най-високи резултати на обръч и на топка абсолютната европейска шампионка Стилияна Николова поведе в класирането за многобоя при жените на Световната чалъндж купа по художествена гимнастика в румънския град Клуж-Напока. Боряна Калейн заема трета позиция във временното подреждане, а това е последно състезание за двете националки преди олимпийските игри в Париж 2024.

Николова събра актив от 73.150 точки, след като получи 37.300 на обръч и 35.850 на топка. Възпитаничката на Валентина Иванова изигра отлично на двете композиции и оглави класирането.

Калейн също представи много добре своите съчетания и със 70.050 точки (35.600 на обръч и 34.450 на топка) заема временно трето място за многобоя.

На втора позиция до момента е абсолютната световна шампион от Валенсия 2023 германката Дария Варфоломеев със 71.600 (35.850 на обръч и 35.750 на топка) точки.

Четири от четири възможни финала за България в първия състезателен ден. С две първи оценки Стилияна Николова се класира за финалите на обръч с 37.300 точки (20.400 трудност; 8.500 артистичност; 8.400 изпълнение) и с 35.850 (18.700; 8.750; 8.400) на топка. Възпитаничката на Марияна Памукова Боряна Калейн също намери място сред най-добрите осем с четвърти по сила резултат на обръч 35.600 точки (18.900; 8.500; 8.300) и трети на топка от 34.450 (17.500; 8.600; 8.350).

В надпреварата при жените участват 41 гимнастички.

Съдия за България в индивидуалната надпревара е Филипа Филипова, която днес беше в панела за артистичност на топка.

Утре предстоят съчетанията с бухалки и с лента, след което ще станат ясни медалистките в многобоя и финалистките на отделните уреди. Потокът на българките стартира в 13.30 часа.

По-късно днес ансамбълът на България в състав Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева ще изиграе съчетанието си с пет обръча.

Нова магистратура в СУ ще предлага изследване на Космоса
Борислав Георгиев: Сравнихме часовниците, вдигнахме нивото и изпълняваме плана, който си поставихме