Нова Зеландия победи Норвегия в първия мач от световното първенство по футбол за жени

11:59, 20.07.2023
Хана Уилкинсън Национален отбор по футбол за жени на Нова Зеландия

Нова Зеландия победи Норвегия с минималното 1:0 в първия мач от световното първенство по футбол за жени. Хана Уилкинсън отбеляза победното попадение на стадион "Еден Парк" в Оукланд.

През първото полувреме скандинавките демонстрираха по-офанзивен футбол, докато владението на топката пък бе на страната на новозеландките. До точен удар обаче така и не се стигна.

След почивката домакините откриха резултата. Хана Уилкинсън засече с едно докосване подаване в наказателното поле на Джаки Хенд. Нападателката отбеляза третото си попадение на световни първенства.

До края на мача европейките бяха по-активни в преден план. Тува Хансен стреля извън наказателното поле, но Виктория Есън изби топката в напречната греда.

В заключителните минути на срещата възпитаничките на Итка Климкова получиха дузпа след намесата на ВАР за игра с ръка на Тува Хансен. Рия Пърсивъл стреля от бялата точка, но в напречната греда.

Нова Зеландия пркъсна серия от 15 мач без победа на световни финали. Тимът оглави класирането в група "А". Останалите отбор в групата са Швейцария и Филипини.

Спасителна операция: Баща и дете са паднали в мина край радомирското село Житуша
БСП внася сигнал до ДАНС и иска изслушване на службите за сайта "Миротворец"