Новак Джокович потегли с победа на финалите на АТР в Торино

08:51, 15.11.2022
Чете се за: 01:40 мин.
новак джокович потегли победа финалите атр торино

Петкратният шампион от финалите на АТР Новак Джокович започна с победа участието си в тазгодишното издание на надпреварата в Торино, след като в първия си двубой надигра Стефанос Циципас.

Сърбинът се наложи с 6:4, 7:6(4) в среща от Червената група и по този начин оглави подреждането в нея пред Андрей Рубльов, който в ранния двубой на деня се справи с Даниил Медведев.

Мачът започна ударно за Джокович, който осъществи пробив още в откриващия гейм и до края на първия сет не изпусна инициативата, за да го спечели след 6:4.

Втората част премина без размяна на пробиви и в крайна сметка се стигна до тайбрек, в който бившият №1 в света поведе с 5-1 точки и въпреки че загуби следващите три разигравания сложи точка на спора след 7-4 в тайбрека и час и 40 минути игра.

За Новак Джокович това бе осма поредна победа в двубоите срещу Стефанос Циципас, докато гръцкият тенисист губи втори пореден мач от бившия №1 в света, който го елиминира и на четвъртфиналите на Мастърса в Париж преди броени дни.

Спортните журналисти на БНТ: Очаква ни един много силен Мондиал
От пратениците ни в Истанбул: Арестуваните след атентата станаха 50, издирват още замесени