Сърбинът вече е рекордьор по полуфинали на турнири от сериите Мастърс 1000.

Новак Джокович
20:28, 12.04.2024
Чете се за: 02:05 мин.

Новак Джокович победи Алекс Де Минор със 7:5, 6:4 в четвъртфинален мач от тенис турнира от сериите "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд от 5,95 милиона евро.

През първите два гейма и двамата пропуснаха по два брейкпойнта, като равенството в сетовете се запази до 5:5, когато Джокович пропусна и сетбол. Той постигна пробив в 12-ия гейм на първата част, взимайки преднина в двубоя.

Във втория сет, в който съперниците показаха колебание при началния удар, сърбинът спечели подаването на австралиеца за 6:4, приключвайки двубоя за 122 минути.

Джокович вече е рекордьор по полуфинали на турнири от сериите "Мастърс" 1000. 36-годишният тенисист ще изиграе своя мач №77.

Новак Джокович ще се опита да спечели рекордната 41-ва титла от турнирите от сериите "Мастърс". Сръбският тенисист спечели финалите в Монте Карло през 2013 и 2015 година.

"Беше доста трудно, защото той е един от най-бързите състезатели. Показа и отлични удари. Обичам този турнир и съм изключително щастлив, че отново съм на полуфиналите тук. Тренирам на тези кортове от много години и съм радостен, че още един път достигнах до решителната фаза", коментира Ноле, цитиран от официалния сайт на ATP.

На полуфиналите в Монте Карло Джокович ще се изправи срещу Каспер Рууд, който надигра Юго Умбер с 6:3, 4:6, 6:1. Датчанинът, който е поставен под №8, има пет загуби и нито един успех в двубоите си срещу сърбина.

В другия полуфинал ще спорят Яник Синер и Стефанос Циципас.

Георги Глушков и Стефка Костадинова бяха посрещнати в Община Пловдив
16:56, 17.05.2024
Чете се за: 02:15 мин.
В Деня на българския спорт НСА и Посолството на Швейцария честваха 130 години от пристигането на швейцарските учители
Чете се за: 01:27 мин.
Георги Глушков, триумфът на Ботев Пловдив за Купата на България и Юлияна Янева в "Арена спорт"
16:25, 17.05.2024
Чете се за: 00:35 мин.
Шарл Льоклер откри уикенда на Емилия-Романя във Формула 1 с най-бързо време в първата тренировка
16:07, 17.05.2024
Ружди Ружди отново спечели титла от световното първенство по лека атлетика за хора с увреждания
15:15, 17.05.2024
Габриел Донев и Симон-Антони Иванов се класираха за финала на двойки в Куршумлийска баня
15:08, 17.05.2024
Стефка Костадинова: Целта ни е да изпратим 42-ма спортисти на Олимпийските игри
15:01, 17.05.2024
Българите останаха извън местата за Париж на квалификацията по спортно катерене в Шанхай
14:53, 17.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Забранено: Без енергийни напитки за непълнолетни, предвижда законопроект
Викторио Илиев донесе нов финал за България от европейското първенство по бокс за младежи и девойки