ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Новото правителство провежда първото си заседание

Чете се за: 01:47 мин.
У нас
Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Слушай новината

Новото редовно правителство започва работа още днес.

Веднага след като Народното събрание гласува кабинета "Петков" той заяви, че още днес новият Министерски съвет ще проведе първото си заседание. Той формулира и първите проблеми, с които ще се захванат.

Заседанието е извънредно, защото, според съобщението на МС, "правителството иска работата му да започне веднага, при това по-най активния начин по актуалните и спешни проблеми за държавата", без да се чака редовното заседание, което е утре.

Оттук нататък работата на новото правителство ще съдържа няколко важни задачи, като първата от тях е да бъде издадена заповед, с която в Министерския съвет ще може да се влиза само със зелен сертификат.

Ексклузивно пред БНТ: Първо интервю на премиера Кирил Петков

Първите стъпки към реформиране на съдебната система, както и овладяване на по-високите цени на тока от 1 януари също са сред основните приоритети в програмата на новото правителство.

Кирил Петков пред НС: Моята първа заповед ще бъде всеки в МС да влиза със зелен сертификат

В кабинета ще има петима вицепремиери - двама за "Продължаваме промяната" и по един за всеки от коалиционните партньори. 20 министри поемат управлението на ведомствата в държавата като министерството на икономиката се разделя на две.

Новите министри приеха властта и очертаха приоритети

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?