Нулево реми с Бразилия класира Аржентина на Световното в Катар

лионел меси отново блесна аржентина задмина пеле
08:16, 17.11.2021
Чете се за: 02:20 мин.

Дербито на световните квалификации в зона "Южна Америка" между Аржентина и Бразилия завърши при резултат 0:0. Със спечелената точка "гаучосите" си осигуриха място на предстоящото световно първенство в Катар през 2022 г.

Звездата на домакините Лионел Меси изигра цял мач, а съотборникът му на клубно ниво в Пари Сен Жермен Неймар не попадна в групата на Бразилия за този мач, поради мускулен проблем.

През първото полувреме и двата отбора играеха предпазливо и си размениха по един точен удар. В 39-ата минута Фред отправи слаб изстрел право в ръцете на Емилиано Мартинес, а 2 минути по-късно Алисон отрази шут на Родриго Де Пол.

След почивката станахме свидетели на най-чистото положение в мача. Удар на Фред от воле извън наказателното поле се отби от напречната греда.

В 72-ата минута дойде и втория точен изстрел на гостите, дело на Винисиус, който бе спасен от Емилиано Мартинес.

Минута преди края на редовното време шут на Меси от границата на наказателното поле бе спасен от Алисон.

Срещата не мина без напрежение, след като съдията Андрес Куня показа 7 жълти картона - 4 за домакините и 3 за "селесао"

Бразилия остава лидер в групата с актив от 35 точки. Аржентина е втори с 29 пункта.

В другите мачове от кръга Колумбия и Парагвай също не успяха да се победят след нулево реми, а Еквадор победи Чили с 2:0 и по този начин класира Аржентина за Мондиал 2022.

Велко Милоев, ЦИК: Вероятно няма да има контролно броене на разписките в неделя