Ню Йорк Никс елиминира Филаделфия, а Индиана отстрани Милуоки.
Ню Йорк Никс и Индиана ще играят на полуфинал в Източната конференция в НБА.
Вторият в редовния сезон Ню Йорк Никс елиминира Филаделфия след драматичен успех при визитата си в мач №6 от серията със 118:115. Гостите пропиляха преднина от 22 точки в хода на срещата, но измъкнаха победата в края, за да се класират за полуфиналите след 4-2 успеха.
Над всички за Никс бе Джейлън Брънсън с 41 точки и 12 асистенции. За домакините силен мач изигра Джоуел Ембийд с 39 точки и 13 борби.
На полуфиналите Ню Йорк Никс ще се изправи срещу състава на Индиана, който отстрани Милуоки с 120:98 у дома и също с общ резултат 4-2 продължава напред.
Ти Джей Макколинс завърши с 20 точки и 9 асистенции за победителите. За съперника в игра се завърна Деймиън Лилард с 28 точки, но отново тимът така и не успя да компенсира отсъствието заради контузия на Янис Антетокумбо.
Нервите на Патрик Бевърли не издържаха и в края на мача той хвърли топка по фен на Индиана, седящ в близост до пейката.
След тези срещи остава само едно свободно място за полуфиналите на Изток, като лидерът Бостън чака победителя от серията между Кливланд и Орландо, където „кавалерите“ водят с 3-2.