Рейнджърс продължават силното си начало под ръководството на новия треньор Питър Лавиолет

каролина осигури плейофите нхл въпреки домакинското поражение йорк рейнджърс
10:36, 31.10.2023
Чете се за: 03:35 мин.

Мика Зибанежад отбеляза гол 26 секунди преди края на продълженията като Ню Йорк постигна успех с 3:2 над Уинипег. Рейнджърс продължават силното си начало под ръководството на новия треньор Питър Лавиолет печелейки за седми път в девет мача. Ню Йорк остана непобеден в пет поредни гостувания, което се случва за първи път в историята на отбора.

Артеми Панарин отбеляза гол и добави две асистенции, Крис Крейдър вкара изравнителния гол при оставащи 6:48 минути в третия период, а Игор Шестеркин направи 27 спасявания за победата. Давид Густафсон и Николай Елерс отбелязаха за Уинипег.

Павел Зака ​​отбеляза в 3:36 минути след старта на продължението, а Бостън навакса ранен пасив от два гола, за да победи гостуващата Флорида с 3:2. Брад Марчанд и Чарли Макавой също отбелязаха за Бостън, а Линус Улмарк направи 35 спасявания, спирайки се с всичките 12 удара в третия период. Александър Барков и Сам Райнхарт имаха по един гол и асистенция, за да поведат Флорида.

Адин Хил направи 37 спасявания, а Ший Тиодор отбеляза победния гол при четвъртия рунд на дузпите, а Лас Вегас се наложи над Монреал след изпълнение на дузпи с 3:2. Това беше 50-та победа в кариерата за Хил.

Джаред Маккан вкара гол в продълженията и Сиатъл записа първа в историята си победа над домакина Тампа Бей – 4:3. Филип Грубауер спря 34 изстрела за стартовия му успех в кампанията.

Теуво Теравайнен вкара гол при изминали 16:13 минути на третия период, за да вдигне Каролина до успех с 3:2 при гостуването на Филаделфия. Стефан Нойсен и Майкъл Бънтинг добавиха по един гол и една асистенция Каролина, докато вратарят Фредерик Андерсен направи 26 спасявания.

Майкъл Карконе записа първия хеттрик в кариерата си и Джак Макбейн вкара два пъти и добави две асистенции, за да може Аризона да запише успех с 8:1 над Чикаго. Шон Дурси и Лиъм О'Брайън направиха по гол и асистенция, като Аризона прекъснаха поредица от две загуби.

Лукас Реймънд вкара 1:25 минути след старта на продължението и така донесе победа с 4:3 на Детройт при гостуването на Ню Йорк Айлендърс. Даниел Спронг, Джейк Уолман и Компър отбелязаха в рамките на по-малко от четири минути около средата на третия период за Детройт, които прекъсна серия от три загуби. Вратарят на Виле Хусо направи 37 спасявания за победителите.