Военнослужещи от Сухопътните войски късно снощи извършиха разузнаване и транспортиране за обезвреждане на снаряда, открит на територията на Стъкларския завод в Пловдив.
Модул от военното формирование 44 220 - Пловдив, след искане на МВР и положителна резолюция от началника на отбраната, беше задействан за обезвреждане на невзривения боеприпас. Седем военнослужещи са били на място, където при изкопни работи на 6 юли беше открит снарядът. Те са извършили разузнаване и транспортиране на безопасно място на открития 75 мм снаряд от Втората световна война, силно корозирал.
Днес снарядът ще бъде унищожен. Работата в завода продължава по обичайния график.
Битово-фекално замърсяване е причината за измирането на риба във Варненското езеро
Започва разширяване на канализационната мрежа в столичния квартал "Горубляне"
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?