Ново огнище на коронавирус у нас. Трима жители на шуменското село Изгрев са с положителни проби за COVID-19.
Очакват се резултатите на още 16 проби от контактни лица, които са поставени под 14-дневна карантина. Областният кризисен щаб въведе допълнителни ограничителни мерки на територията на селото. От днес са затворени детската градина, читалището и всички пазари.
Причината за пренасяне на заразата все още не е установена, но се предполага, че се дължи на мобилността на местните хора. Проверява се и версията, че преди седмица хора от селото са били на семейно тържество в разградското село Ясеновец.
Ерджан Тефик - кмет на с. Изгрев: Хората са прибрани, наплашени. Страх ги е, има паника, между другото. Телефоните звънят, кое как, какво да правят. Съобщават за втори, трети човек болни, не прикриват. Тези, които имат наистина съмнения, си казват, да дойдат, да вземат проби.
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Претоварване в Детската УНГ клиника на ИСУЛ: Около 50 деца с усложнения за две седмици
Млад български онколог получи престижна стипендия на Българската педиатрична асоциация
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?