Когато се вземат мерки и се изолират заразоносителите, няма проблем за обществото, заяви за "Още от деня" д-р Гергана Николова, член на УС на БЛС.
Според нея не трябва да има връщане на мерките в този обем, в който бяха. "Не трябва да има затваряне на градове, граници, предприятия. Обществото трябва да знае, че лекарите ще си свършат работата, че районните здравни инспекции ще издирят всички, които са били контактни. Тези контактни ще бъдат изследвани, ще бъдат изолирани тези, които са заразоносители и животът трябва да продължи по нормалния начин“, каза д-р Николова.
Тя обясни, че няма дифузно разпространение на епидемията. И се обърна към гражданите, че трябва да се прави профилактика, превенция и имунизация. Хората трябва да идват на лекар, за да можем да се погрижим за всички болни, подчерта д-р Николова.
Целия разговор гледайте във видеото.
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Претоварване в Детската УНГ клиника на ИСУЛ: Около 50 деца с усложнения за две седмици
Млад български онколог получи престижна стипендия на Българската педиатрична асоциация
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?