ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Окръжната прокуратура започва проверка на действията на полицията в дискотеката в Пловдив

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 03:02 мин.
У нас
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност 0:00
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
      Слушай новината
      00:00
      00:00

      Обвинител от Окръжната прокуратура в Пловдив започва проверка на действията на полицията в нощния клуб в Пловдив. На Гергьовден и клиенти, и персонал са били събличани голи за обиск в тоалетните на заведението.

      Проверката е в отговор на жалби за превишаване на правомощията от страна на полицаите. Потърпевши клиенти и служители на заведението настояват отговорните да бъдат наказани, а от Асоциацията на заведенията подготвят протест.

      Още на 6 май собственикът на заведението подава сигнал в прокуратурата.

      "Нашето искане е да се накажат виновните за уронване престижа на нашите клиенти, също така сме сезирали за уронване престижа на нашите служители, защото също са събличани и проверявани", каза Деян Найденов – собственик на нощния клуб.

      Собственикът на обискираната дискотека: Акцията на полицията е едно фиаско, намериха 1 цигара марихуана

      Управителката на заведението Венета Райнова също подава днес жалба в прокуратурата. На нея е било разпоредено да не ползва личния си телефон и да чака края на проверката.

      "Ние сме хора, имаме нужди и няма как повече от 5 часа те да ме държат без право на телефон, без право да се отиде до тоалетна, всъщност без никакви права. Ние бяхме затворници в продължение на 5 часа", казва Венета Райнова.

      "Клиентка на нощния клуб, пожелала да остане анонимна заради преживяното, разказа, че условията при обиските са били смущаващи: "Когато ни обискират, когато идват следващите дами за обиск, реално ставаме две или три, което означава, че е... още веднъж унизително, защото те виждат и други лица освен уж органите на реда".

      Превишила ли е правомощията си полицията при акцията в дискотека в Пловдив?

      От пловдивската окръжна прокуратура съобщиха, че ще бъдат снети обяснения от служители и посетители на нощното заведение. Ще бъдат иззети и записи от охранителни камери. Заради случая в Пловдив от Асоциацията на заведеният подготвят в петък национален протест.

      "Ние ще бъдем пред полицията и това ще бъде в цялата страна не само в Пловдив", каза Деян Найденов.

      След приключване на проверката наблюдаващият прокурор ще прецени дали са налице достатъчно данни за извършено престъпление, за да образува досъдебно производство за превишени полицейски правомощия.

      Репортер: Димитър Димитров

      Чуйте последните новини, където и да сте!
      Последвайте ни във Facebook и Instagram
      Следете и канала на БНТ в YouTube

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image