Олимпик Марсилия се спаси от загуба срещу 10 от Мец

23:59, 18.08.2023
олимпик марсилия спаси загуба мец

Новакът във френската Лига 1 Мец успя да открадне две точки при домакинството си на Олимпик Марсиля в среща от 2-ия кръг на първенството.

На своя "Сан-Семфориан" "виненочервените" бяха на път да осъществят истински подвиг, след като с десет души успяха да стигнат до пълен обрат, след като Ернан Согло бе дал аванс на марсилци още в 14-ата минута.

Малко преди да изтече първият един час игра Мустафа Льо Абабакар от състава на Мец бе изгонен с директен червен картон, но това изглежда подейства единствено мотивиращо на неговите съотборници, които в рамките на шест минути между 65-ата и 71-ата обърнаха резултата в своя полза след попадения на Шейх Сабали и Георгес Микаутадзе, дошли и след немалка доза късмет и лоша изява на вратаря Пау Лопес.

Футболистите на Марселино все пак намериха начин да избегнат поражението и в 82-ата минута Витиня отбеляза за 2:2 след асистенция на Амин Арит.

В класирането Олимпик Марсилия временно излезе начело с 4 точки, докато Мец е на 13-а позиция с 1.