Олимпик Марсилия спечели домакинството си на Шахтьор Донецк и продължи напред в Лига Европа

Френският отбор стигна до успеха след обрат

23:58, 22.02.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Олимпик Марсилия Пиер-Емерик Обамеянг

Олимпик Марсилия победи Шахтьор Донецк с 3:1 в реванш от 1/16-финалите на Лига Европа. Първият двубой между двата тима завърши при равенство 2:2 и така френският отбор се класира към осминафиналите с общ резултат 5:3.

Гостите получиха дузпа в 11-ата минута на двубоя на стадион "Велодром" в Марсилия след нарушение на Джонатан Клаус. Георгий Судаков откри резултата с точно изпълнение.

Французите изравниха още преди почивката. Пиер-Емерик Обамеянг шутира от движение след подаване на Амин Ари в наказателното поле.

В 74-ата минута домакините възобновиха аванса си. Резервата Исмаила Сар отправи плътен шут от воле за 2:1.

Жофри Кондогбия подпечата успеха на тима си с трети гол.