Милан и Карабах също са сред осминафиналистите в турнира

Фрайбург
23:05, 22.02.2024
Чете се за: 01:32 мин.

Португалският гранд Бенфика е на осминафиналите на Лига Европа, но с много малко заслуги. Тулуза направи достатъчно днес, за да продължи напред, но късметът и вдъхновеният украински вратар Анатолий Трубин попречиха на французите да стигнат до гол.

Първата среща в Лисабон беше спечелена драматично от Бенфика с 2:1, а днес това нулево равенство им беше достатъчно да продължат.

След като първото полувреме беше белязано от баланс, през второто полувреме играта беше еднопосочна. В нападение Бенфика не съществуваше и французите създаваха възможност след възможност. Но в крайна сметка головете решават, а Тулуза не отбеляза и резултатът остана 0:0.

След 0:0 в първата среща Фрайбург и Ланс отново завършиха наравно – 2:2 след драматично изравняване на унгареца Роланд Шалай в 92-ата минута. Гостите поведоха с 2:0 благодарение на точните удари на Давид да Коща в 28-ата минута и на Сепе Уахи. Шалай намали на 1:2 в 67-ата, а Михаел Грегорич направи крайното 3:2 в 9-ата минута на първото продължение.

Олимпик Марсилия спечели домакинството си на Шахтьор Донецк и продължи напред в Лига Европа
"Наглост и спектакъл" - гръцкият бизнесмен Каламарис с директни обвинения към Зартова и нейн бивш заместник