Карабах отстрани Брага от Лига Европа под арбитража на Георги Кабаков

Отборът от Азейбарджан продължава към осминафиналите с общ резултат 6:5 с гол в 122-ата минута

22:25, 22.02.2024
Чете се за: 02:02 мин.
Карабах

Карабах заслужи мястото си на осминафиналите в Лига Европа, след като отсрани Брага от турнира.

Отборът от Азейбарджан загуби реванша с 2:3 след продължения, но спечели първата среща с 4:2. По този начин футболистите на Гурбан Гурбанов продължават напред с общ резултат 6:5.

Главен съдия на реванша на стадион "Тофик Бахрамов" в Баку бе Георги Кабаков. Помощници на Кабаков бяха Мартин Маргаритов и Диян Вълков. Никола Попов бе четвърти съдия.

Акцентите в двубоя дойдоха през второто полувреме. Георги Кабаков показа два жълти картона на Елвин Джафаркулиев в рамките на 4 минути и изгони играча на домакините.

По този начин гостите се възползваха от численото си предимство на терена и отбелязаха две попадения в редовното време на сблъсъка. Роджър Фернандеш откри резултата, а Алваро Джало изравни общия резултат и осигури продължения на тима си. Гол на португалците, дело на Абел Руис пък бе отменен заради засада.

В първото продължение от 15 миунти Матеуш да Силва намали изоставането на тима си. Гостите се нуждаеха от нов гол, за да останат в мача, като попадението дойде в 115-ата минута. Георги Кабаков отсъди дузпа за възпитаниците на Артур Жорже, реализирана от Симон Банза.

Играчите на Карабах обаче имаха последната дума в мача. В 122-ата минута резервата Нариман Ахундзаде стреля в долния ляв ъгъл от вътрешността на наказателното поле, за да сложи точка на спора.

В друг мач от вечерта Рен победи Милан, но "росонерите" продължиха в следващия етап от надпреварата.