Орландо Меджик се добра до седми и решаващ двубой, въпреки 50-те точки на Донован Мичъл

Звездата на Кливланд Кавалиърс бе отговорен за повече от 50% от точките на собствения си отбор.

от Константин Джаркин
08:10, 04.05.2024
Чете се за: 02:22 мин.
орландо меджик добра седми решаващ двубой въпреки точки донован мичъл

Орландо Меджик се добра до седми и решаващ двубой в четвъртфиналите на Източната конференция в НБА след домакинската победа срещу Кливланд Кавалиърс със 103:96. Донован Мичъл направи всичко по силите си да затвори серията още днес с неговите 50 точки, но в крайна сметка отборната игра на "магьосниците" се поздрави с триумфа.

След равностойното начало на първата четвърт, домакините направиха серия от 10:2, която им помогна да вземат аванс, който не пуснаха докрая на полувремето за 53:49 на почивката.

Въпреки това, Кавалиърс, водени от Донован Мичъл, вкараха 13 последователни точки, девет от тях на гарда, в началото на третата четвърт, с което успяха да се откъснат със 78:73 преди последните 12 минути.

Шоуто на Мичъл продължи и в последната част, като той отбеляза всички 18 точки на отбора си, но благодарение на усилията на целия отбор на Орландо на двата фронта, публиката на "Киа Център" ликуваше след последния съдийски сигнал за крайното 103:96.

Обичайните заподозрени за домакините в днешния сблъсък Паоло Банкеро и Франц Вагнер отбелязаха съответно 27 и 26 точки, а Джейлън Съгс добави 22.

Въпреки феноменалното представяне на Донован Мичъл, само Дариус Гарланд с 21 и Макс Струс с 10 имаха двуцифрен брой точки за Кавалиърс.

Кливланд ще се надява да продължи домакинската доминация от предходните мачове в серията, като приеме Меджик в решаващия седми сблъсък помежду им на 5 май. Победителят ще се изправи срещу Бостън Селтикс.

Велика събота е, православните християни са в очакване на радостната новина за Христовото Възкресение